KURBAN BAYRAMI’NDA YOLLAR ÜCRETSİZ!

Milyonlarca kişinin aylar öncesinde planladığı bayram tatili nihayet geldi!
Sevdiklerimiz ile kavuşup hasret gidermek, yılın yorgunluğunu atmak ve belki biraz uzaklaşmak için, heyecanla beklediğimiz tatilde yolların durumu ne olacak?
Ve beklenen açıklama geldi..
[caption id="attachment_2229" align="aligncenter" width="480"] Kurban Bayramı'ında Tüm Yollar Ücretsiz![/caption]
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı tatili için yolların ve köprülerin durumunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 30 Ağustos Çarşamba günü başlamak üzere, 5 Eylül Salı günü sabah 07.00’ye kadar, YİD köprüleri hariç, köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.
Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) işlettiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve otoyollar bayram süresince ücretsiz olacak.
Ayrıca; Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bayram tatili süresince vatandaşların rahat yolculuk yapması için yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarının da asgari seviyede tutulacağı belirtildi.
Bayramda tüm yolların ekstra yoğun olması sebebi ile sürücülere daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatarak, bayramı ailelerinden uzakta geçiren tüm uzun yol şoförlerinin ve herkesin bayramını kutlarız.

eTA

TANITIM FİLMİ

FACEBOOK’TA ETA

;

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikası-Bilgilendirmede belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatınıza uygun olarak kullanılacaktır.